kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
PESAKOND F - MALMÖ + ENDY
"Le Coup De Foudre" pesakonna kutsikad sündisid 29.11.2018. Pesakonnas on 3 isast kutsikat. Üks kutsikas on tricolour ja kaks valged mustaga. Kutsikate karvatüüp tuleb tõenäoliselt siledast poolkarmini.

Malmö on Prantsusmaalt pärit Poola Z Ledulandu kennels elav atleetlik, suurepärase liikumise, hüppevõime ja tugevate instinktidega isane koer. Tal on kõrge mängumotivatsioon ja töötahe. Malmö on orienteeritud inimesega koostööle. Malmö on terve koer. Kõik aretuseks vajalikud terviseuuringud on korras. Malmöl on täiskomplekt hambaid, käärhambumus ja ilusad süsimustad silmad. Malmö on poolkarmi kasukaga ja Eestis veel haruldast valge mustaga värvi.
Endy on temperamentne, tugevate instinktidega, julge ja töötahteline terjer. Endy armastab õppida trikke, hea meelega teeb agilityt, jumaldab joosta tunneliradu, on sooritanud nii verejälje kui ka urukatse III järgule. Endy on Eesti ja Leedu välimikutšempion. Endy on terve ja energiline koer. Tal on ilusad tumedad silmad. Endy on siledakarvaline tricolour. Tal on täiskomplekt hambaid ja ilus hambumus. 


Selgitus aretusnõuete täitmise kohta: Paaritushetkel oli Malmö 22,5 kuud vana (EJRTÜ aretusnõuete kohaselt peab nii isane kui ka emane koer olema vähemalt 24 kuud vana). Meil ei olnud erinevatel põhjustel võimalik paaritust edasi lükata ja otsustasime Malmö ja Endy kokku viia 1,5 kuud enne Malmö kaheaastast sünnipäeva.
FCI ja Eesti Kennelliidu (Tõuraamatumäärus punkt 6.1.) regulatsioonide kohaselt isast koera on võimalik kasutada aretuses alates kümnendast elukuust. Kuid tõuorganisatsioonis on võimalikud erinõuded, nagu nt EJRTÜ erinõue, et koera saab kasutada aretuses alates 24. elukuust. Malmö ja Endy paaritamiseks on EJRTÜ väljastanud paaritusloa ja kutsikad on kantud Eesti tõuregistrisse ja omavad tõutunnistused. EJRTÜ reeglite kohaselt lisatakse tõuühingu kodulehel olevale kuulutuse juurde märge, et pesakond ei vasta aretusnõuetele ehk F-pesakonna puhul isane koer oli paaritushetkel 1,5 kuud noorem.

6,5-nädalastel kutsikatel on suurepärane mängumott ja soov olla inimesega. Siin kolm videot sikutamismängust:
Frost VIDEO
Floki VIDEO
Fonzo VIDEO

Kolm vinget poissi Fonzo, Frost ja Floki on 6-nädalased. Poisid on väga tragid väikesed terjerid. Terjeri iseloomu jagub igasse tegevusse, olgu see mäng, suhtlemine, maailma avastamine. Tüübid on julged, vahel valjuhäälsed, samas asjalikud tegelased. Instinktid töötavad suurepäraselt.  Mängu ja lusti jagub igasse ärkveloleku hetke. Asja juurde kuulub ka üksteisega maadlemine ja tagaajamine. Inimese üle on poisid alati rõõmsad ja suhtlusaltid.
Kutsikad on hakanud sööma kutsabeebidele mõeldud toitu.  Söögiisu pole alati hea, sest emmepiima jagub ka kuuenädalastele põnnidele.  Allpool mõned pildid 5,5-nädalastest F kutsikatest.
Kutsikad 2,5-nädalalsed
Poistel silmad lahti juba mitu päeva. Uudistame maailma tumedate rosinsilmadega. Kuulmine on on juba väga hea. Esimesed sammud tehtud ja emme juurde juba vudime päris kiiresti. Üks hakkaja tüüp suutis juba pesakastist põgeneda. Kutsikad kosuvad ja iga päevaga omandavad uusi oskusi: sügamine, haukumine, kõdimine, nuusutamine jm.
Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo  2,5 nädalat b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Frost 2,5 nädalat b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Floki 2,5 nädalat tricolour
Pesakonna tunnusnimi on prantsuskeelne Le Coup De Foundre ehk armastus esimesest silmapilgust. Need kolm pisipoissi ongi sellised, et nendesse armud esimesest silmapilgust. Beebide isa on pärit Prantsusmaalt. Fotodel beebid üheksapäevased ja silmad on veel kinni, aga ninnud töötavad superhästi.
Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo - Sünnikaal 225 gr. Kaal 9-päevaselt 537 gr.  b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Frost - Sünnikaal 225 gr. Kaal 9-päevaselt 554 gr. b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Floki - Sünnikaal 215 gr. Kaal 9-päevaselt 532 gr. tricolour