kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

OLIVER

Sünniaeg 30. november 2008
Siledakarvaline tricolour
Turjakõrgus 32 cm
Käärhambumus, täiskomplekt hambaid.
Silmauuring 25.02.2011 - ei esine PLL, PRA, RD, HC.
Põlveuuring 25.02.2011 - PL 0/0
Tulemused: agility A3
verejäljekatse III järk (68 p)
EKL register (Oliver)

 Api Boule
Olli 4-aastane

Oliver on uskumatult elujõuline, ülikiire, tark ja koostööaldis tööterjer.
Oliveri vanemad on pärit Prantsusmaalt. Tema ema Bora on EKL registris (Boule) ja on andnud üliaktiivseid russell'eid ning isa Api on lahe ja tõsise olekuga kodukoer, kes kahjuks pole Eesti tõuregistrisse kantud.  Seetõttu pidime Oliveriga läbima tõugu võtmise protseduuri välismaal, kus ametlikul koertenäitusel kaks väliskohtunikku tunnistasid koera jack russell terjeriks ja omistasid talle kirjelduses hinded hea ja väga hea.


Oliver enne näitusele minekut oktoobris 2013
Et saada Ollist seisupilti, tuli kõvasti harjutada. Pilt õnnestus vaid selle pärast, et õues liikus üks teine koer.

Olli peakuju on veidi eriline. Aga vaieldamatult on ta tarkpea.
Oliver on olnud nutikas ja kiire poiss kutsikaeast saadik. Sellel terjeril on meeletult tahtejõudu ja lakkamatult energiat. Ta naudib kiirust ja liikumist! Ka mõtlemisülesanded pakuvad talle suurt huvi ning ta õpib hea meelega uusi trikke ja ülesandeid. Seda koera motiveerib tegevus. Klikker, mänguasi, maius vms on teisejärgulised - parim preemia on talle koostöö peremehega.
Oliver ei ole kerge koer. Ta on Terjer suure tähega: isepäine, domineeriv, iseseisev. Samas on ta väga kiindunud oma peresse ja hoiab ning valvab oma pereliikmeid väga.
Oliver on edukalt võistelnud agility alal edasijõudnute klassis. Tema agilityharrastusest saab lugeda meie kodulehe agility rubriigis.
Oliveri pilte saab vaadata GALERIIST.

märts 2013