kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND E - BJORN + ELLY

"Estic" pesakonna kutsikad sündisid 20.09.2018 päeva esimeses pooles. Pesakonnas on 2 isast kutsikat ja 3 emast kutsikat. Kolm kutsikad on tricolour'id ja kaks valged pruuniga. Tegemist on siledakarvaliste pesakonnaga. 

Kutsikad on 8-nädalased ja valmis minema oma päris kodudesse. Väga asjalikud ja siiralt elurõõmsad tegelased on nad kõik. Ma soovin kogu südamest kõike kõige parimat Estic tibudele oma uutes peredes.

Ermi elab Tallinnas Hannese, Svetlana ja poeg Mareku perekonnas.
Eira elab koos oma emme Ellyga Marju ja Tõnise peres Keilas.
Engel uue kodunimega Ellie elab Tallinnas koos Kristi ja Sanderiga.
Energy elab Tallinnas Vktoria ja Heiki perekonnas.
Esa elab Laagris Villu ja Eerika perekonnas.
Esa, Engel, Energy, Ermi, Eira - 7-nädalased
Aeg lendab nii kiiresti ja kutsikad on juba 7-nädalased. Toas ja mööda elamist jooksevad ringi väikesed terjerid. Igaühel on oma iseloom, kuid kõik on ülienergilised ja ettevõtlikud tegelased.  Esimene ussirohi ja kutsikavaktsiin on tehtud. Uhked EKL-FCI tõutunnistused on saabunud ja on rõõm vaadata, et kutsikate kolme põlve esivanematest 11 on välimikutšempionid. Lisaks terjerlikule lustile on nad pärinud ka ilusa kaloriitse välimiku.

Ermi
Ermi on väga inimkeskne ja hella südamega armas terjeripoiss. Ta on piisavalt julge ja tasakaalukas tegelane. Mürab koos teiste kutsikatega hea meelega, ei nori tüli, kuid ei lase endale liiga teha. Samas eelistab ta õdede-vendade seltskonnale olla inimese kõrval.  Ermil on väga hea toidumotivatsioon. Seda kutsikat on hea õpetada, sest ta keskendub hästi ja tema jaoks inimese heakskiit on tähtis.

Eira
Eira on kõige iseseisvam ja kõige paremini kohanev kutsikas, keda olen näinud. Ta on julge uute maade ja asjade avastaja. Ta õppis kiiresti selgeks oma nime ja jookseb tulistjalgu kutsuja poole. Eira on rõõmurull. Temas on kuhjaga mängumotti ja samas on ta hea isuga. Eira mängib erinevaid mänge nii inimese, pesakonnakaaslaste kui ka omaette. Ta leiab alati tegevust, on entusiastlik, kiire, temperamentne, kuid samas oskab olla ka rahulik. Ta on andekas suhtleja.


Engel
Engel aka Ellie on ühest küljest inglike ja teisest küljest väike marakratt. Ta mängib suurepäraselt pesakonnakaaslastega, tal on on päris hea sikutamismängu oskus ja ta on tähelepanelik inimese jälgija . Engel haarab mängasjast kinni tugevasti, kuid kui hambakeste vahele jääb mängija sõrm, siis keelamise peale laseb kuulekalt lahti. Engel on väike sülekoer, kuid ärge laske ennast petta. Selle pisike punapea rinnus lööb lõvisüda.


Energy on täielik energiapomm. Tal jagub tegutsemisenergiat mänguks, avastamisretkedeks ja suhtlemiseks. Samas on ta üsna isepäine kaunitar. Temale meeldib teha asju omamoodi ja sundi ta ei talu. Tal on üsna tugevad jahiinstinktid. Varbast võtab üsna tugevasti ning vabadust ja sööki nõuab valjuhäälselt. Samas on ta inimesega koostööle orienteeritud, tuleb lihtsalt leida õige motivatsiooninupuke.Esa on heas mõttes must lambake karjas. Tal on huvitav ja üliarmas välimus, terane pilk ja kiired liigutused. Ta askeldab päris palju omaette. Kindlasti pole see poiss nunnutamiseks ja sületamiseks loodud, vaid vaprateks tegudeks.  Tüüp armastab tegutsemisvabadust, on leidlik mängudes, algatab sageli ise möllu. Esal spinnib ja tagurdab nagu proff.  Mäng ja liikumine on tema jaoks tähtsamad kui toit, kuid samas veiseliha läheb koos näppudega. Es a on nutikas ja üliaktiivne terjeripoiss.

Kutsikad on 4 nädalat täis ja väga asjalikud tegelased. Areng toimub mitte päevade, vaid tundidega. Palli ja tirimismängud on juba selged. Süüa ja pesakastist välja nõutakse valjuhäälselt. Kutsikad käivad juba väljapool maneeži uusi kohti elamises avastamas. Kõikide neljajalgsete elanikega on meeldiv tutvust tehtud. 
Homme saavad kutsikad 4 nädalat täis. Tibud on asjalikud ja toimekad. Iga ühel oma iseloom. Nad söövad juba lisaks emmepiimale ka lisatoitu, väheke oleme lakkunud emme kausist ka joogivett. Kenad kikud kõigil olemas. Urisemine, haukumine, hammustamine, jooksusammud, kaevamine, peale hädategemist kraapimine on juba päris selged. Ka mänguasjad pakuvad kõigile huvi. Kutsikad oskavad juba mänguasja oma kohmakal moel taga ajada ja suus kanda. Kõik on väikesed süleloomad. Samas esimesed maailmaavastamise retked on juba ette võetud, julgust jagub suhelda ka teiste koduelanikega.
VIDEO - Essie ja kutsikad 17.10.18

Kutsikad on 20-päevased 10.10.2018. Pisikesed oskavad juba kõndida ja teevad esimesi jooksu samme, proovivad hüppamist. Kutsikad mängivad üksteisega, asja juurde käib väike urn ja murdmine :) Kuulmine on väga hea ja mõni kutsikas juba reageerib ka kutsumisele.  Kutsikatel on nimed olemas. Pesakonna tunnusnimi on Estic, mis tuleb Eesti 100 tähtaastast.

Oldywell Estic Ermi
Ermi sündis esimesena ja selle poisi nimi tuleb Tartus oleva Eesti Rahva Muusemi lühendist ERM. Ermi kaal 20-päevaselt on 780 gr. Ermi on valge pruunide märgistustega siledakarvaline kutsikas. Hetkel on täpid seljal erinevat hele- ja tumepruuni värvi.

Oldywell Estic Eira
Eira on tricolour kõige pisem tüdruk. Eiral oli nimi juba enne sündi olemas, kuid see kinnistus peale 2018 Agility MM-i Rootsis, kui võitjaks tuli Itaalia koer nimega Eira. Eiral on veidi teistsugune karv. Eks näis, kas temast tuleb sile või polkarm russellipreili. Eira kaal 20-päevasellt on 770 grammi.

Oldywell Estic Engel
Engel sai oma nime ingli näoilme ja seljal olevate tiibasid meenutavate märgistuste tõttu. Engel on valge pruuniga hetkel kõige suurem tüdrukbeebi. Tema kehakaal 20-päevaselt on 808 grammi.

Oldywell Estic Energy
Energy on kolmandana sündinud siledakarvaline tricolour tütarlaps. Energy on üsna aktiivne toimetaja ja hetkel väike kisakõri. Ta oskab väga nunnusti haarata asju esikäppadega. Energy kaal 20-päevaselt on 790 gr.

Oldywell Estic Esa
Esa on peakonna pisem. Esa nimi tähendab ustav. Ta on asjalik toimetaja, üsna iseseisev ja talle meeldib olla vaba. Kaalumine on võimalik vaid piimakoomas. Esa kaal 20-päevaselt on 699 gr.


SÜND JA ESIMESED PÄEVAD


Esimesena sündis 10:12 valge pruuniga poiss. Sünnikaal 209 gr.

Teisena sündis 11:25 tricolour tüdruk. Sünnikaal 197 gr.

Kolmandana sündis 12:00 valge pruuniga tüdruk. Sünnikaal 227 gr.

Neljandana sündis 12:24 tricolour tüdruk. Sünnikaal 217 gr.

Viiendana sündis 13:39 tricolour poiss. Sünnikaal 213 gr.