kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND R - FONZO + JETTA täiendamisel


R pesakonna vanemad on Fonzo ja Jetta. Kutsikatel on huvitav sugupuu ning nii isa kui ka ema on Oldywell kenneli kasvandikud.
Pesakonnas on kuus vingete värvilahendustega siledakarvalist kutsikat: kolm valget mustaga isast kutsikat, kaks tricolour tüdrukut ja üks valge mustaga poolmaskiga tüdruk. Iseloomult on kutsikad väga energilised, julged, ägeda terjerliku tempetamendiga, hakkajad ja lihtsalt väga nunnud inimesele orienteeritud tegelased. Kutsikatele sobivad armastavad kodud, kus on aega ja tahtmist koeraga tegeleda, tunnevad terjerite isloomu ja aktiivust või on valmis ennast arendama koera kasvatamise ja treenimise küsimustes. 

Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo EST-04718/18
Foto: Lidia Belyaeva
Kutsikate isa Fonzo isapoolsetes liinides on korralikult tööliini terjerite verd. See tähendab seda, et Fonzo esivanemad on suurepäraste tööomadustega jahikoerad. Neid iseloomustavad tugevad jahiinstinktid, välkkiire reaktsioon, teravus, kiirus ja nutikus. Fonzo emapoolsed liinid on austraalia liinid, millest tulevad heade instinktide, kaasaegsete proportsioonidega, väga inimkesksed aktiivsed terjerid.
Fonzo on 7-aastane üliaktiivne, kuid väga tark ja kodu hoidev koer. Fonzo on siledakarvaline valge mustaga russell. Fonzo on hea suuruse ja proportsioonidega russell. Tema turjakõrgus on max 30 cm. Kuna tegemist on üliaktiivse ja liikuva koeraga, siis on ta väga muskliline. Fonzol on tugev terjerlik pea, ilusate õige kuju ja asetusega kõrvadega. Fonzol on ilmekad tumedad silmad. Tal on täiskomplekt hambaid, hambumus on õige. Fonzo on terve ja talle on tehtud kõik vajalikud ja Eestis võimalikud terviseuuringud. Ta on loomuomaselt suurepärane liikuja.
Fonzol on näitustel läinud suurepäraselt. Osalesime temaga Eestis kaheksal ametlikul näitusel ja neist kuuel sai ta suurepärase hinde, neljal näitusel oli parim isane 1 ja 2, on olnud tõu parim (TP) ja vastassoo parim (VSP). Fonzo on Eesti välimikutšempion ja tal on sooritatud verejälekatse kolmandale järgule.
Fonzo on tegelenud agilityga ning liikumise ja drive poolest on ta selles olnud üsna osav.

Oldywell Je Taime Jetta EST- 05907/21
Kutsikate ema Jetta on siledakarvaline ilusa maskiga tricolor emane. Ta on väike, turjakõrgusega 26 cm 4-aastane emane. Jetta on terve ja enne pesakonna saamist on talle tehtud erinavad terviseuuringud: silmad, põlved, puusad, selg. Jetta on kodus väga rahulik nunnupall, kes tahab kogu aeg olla koos oma pereliikmetega. Välitingimustes suudab ta käituda enamasti ilusti, kuid vahel tuleb ette ka haukumist seoses erutusega. Näiteks kui on õue või autosse minek. Väga suur asi on, et Jetta suhtub hästi nii teistesse inimestesse kui ka koertesse. Ta on sõbralik. Jetta käib järjepidevalt agilitytrennis ning on üsna kuulekas ja nutikas trenniline. Jetta on osalenud kolmel näitusel ja näidanud häid tulemusi. Kahel näitusel sai ta hindeks suurepärane ja oli parim emane 2, ühel näitusel  SP 1 SK PE1 SERT Res-CACIB ehk siis võitis oma klassi ning sai rahvusliku serdi ning rahvusvahelise reservserdi. Tõenäoliselt jätkab Jetta oma näituse karjääri.
Jetta on käinud ka verejälje koolitusel ning sai koolitajalt ninatöö eest kiita.
SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
Jettal läks poegimine sujuval ja tubli ema tõi ilmale kuus tervet kutsikat. R pesakonnas on kolm isast ja kolm
emast kutsikat. Kutsikad sündisid 2. juuli õhtutundidel. 
Esimestena sündis valge mustaga poiss kaaluga 157 gr. Teisena sündis tricolor tüdruk kaaluga 143 gr. Kolmandana sündis valge mustaga poiss kaaluga 137 gr. Neljandana sündis välkkiirelt valge mustaga poiss kaaluga 121 gr. Viiendana sündis valge mustaga poolmaskiga tüdruk kaaluga 190 gr. Kuuendana sündis tricolor tüdruk kaaluga 150 gr.
Nädalaga on kutsikad ilusti kosunud ja kaaluvad järgmiselt: esimene poiss 265 gr, esimene tüdruk 250 gr, teine poiss 20 gr, kolmas poiss 188 gr, teine tüdruk 301 gr ja kolmas tüdruk 242 gr.

ESIMENE JA TEINE NÄDAL
Esimesel ja teisel nädalal oli Jetta beebidega natukene rohkem tegemist kui tavaliselt. Kuus kutsikat väikesele koerale on päris koormav ja piima puuduse tõttu toitsime beebisid lisaks asenduspiimaga. Kõik läks hästi ja paari nädlaga olid beebid kosunud ning kaalust juurde võtnud. Ka Jetta piimavarud suurenesid ajapikku ning asenduspiima sai kolmanda nädala algul ära jätta, mis tegi kasvataja elu palju kergemaks. R-pesakonna kutsikad on üsna häälekad ja liikuvad. Üsna kiiresti hakkasid nad kiiresti roomama ja proovima end jalgadele tõsta ning teha esimesi sammukesi. Ka silmad avanesid R pesakonna kutsikatel varakult: enne kahenädalaseks saamist olid kõigil beebidel säravad nööbikesed peas. Teise nädala lõpuks kaalusid beebid järgmiselt: esimene poiss 447 gr, esimene tüdruk 420 gr, teine poiss 340 gr, kolmas poiss 322 gr, teine tüdruk 477 gr, kolmas tüdruk 401 grammi. Pildid on 10.07.26.
KOLMENÄDALASED KUTSIKAD
Kolmanda elunädala lõpuks on kõik kutsikad väga vitaalsed. Liiguvad palju ja näitavad oma iseloomu. Kasutusel on kõrgemate äärtega pesakast, sest osa tegelasi soovis kangesti servast üle rohida ja maailma avastama minna. Kolmanda nädala lõpuks 21.07 kaaluvad kutsikad järgmiselt: esimene poiss 548 gr, esimene tüdruk 517 gr, teine poiss 421 gr, kolmas poiss 422 gr, teine tüdruk 568 gr ja kolmas tüdruk 511 gr.
Kutsikatele on tekkinud juba esimestest elupäevadest saadik oma hüüdnimed, mis ajapikku kinnistuvad. Nagu ikka meie kennelis tavaks on kutsika hüüdnimi kirjeldab kutsika olemust. Esimene poiss on lihtsalt nii rahulik ja nunnu algusest peale, et tema nimeks sai Romeo. Teisele tüdrukule sai tähendusliku nime anda tulevane omanik ja nimi kõlab Raya. Teine poiss on eriliste märgistustega. Tema üks käpp on must nagu oleks tatoveeritud ja seetõttu tekkis nimi gängster Rocky eks Gängsu. Kolmanda poisi välkkiire sünni puhul sai ta hüüdnimeks Välk, aga mõtleme talle ka R tähega kiirusega seotud hüüdnime. Teine tüdruk on Rainbow Ruby näoga ja kolmas printsess Rosie.

KUTSIKAD ON ÜHEKUUSED ja väga aktiivsed ning tegusad. Õues käimine meeldib neile väga. Neile meeldib uurida uut keskkonda, vabalt liikuda ja head ilma nautida. Pürisemise ja urisemisega terjerimängud on ka kerged tulema. Ussirohi on saadud ja alates 3,5ndast nädalast saavad kutsikad lisatoitu. Kutsikate lisatoit on toortoit. Muidugi jätkab Jetta ka imetamisega, mille üle on beebidel alati hea meel.
TEINE KUU
Kutsikad arenevad kenasti ja nii nagu terjerikutsikatele on omane on nad kindlalt jalgadel. Ronivad, hüppavad, jooksevad, mängivad ja osavus areneb iga päevaga. Kutsikad õpivad tegema hädasid õue ja saavad selle eest kiita. Neljandast nädalast saavad nad neli korda päevas lisatoitu. Seitsmendal nädalal enne esimest kompleksvaktsiini on ka ussirohi neile manustatud. Kõigil kutsikatel on väga tugev toidumotivatsioon. Kõik kutsikad on huvitatud mängust ja mänguasjadest. Mäng inimesega on väärtuslik. Kutsikad muutuvad, kuid siiski on näha iseloomusid.
Romeo on tasakaalukas ja pesakonna rahulikum kutsikas. Samas osaleb ta mängudes aktiivselt, kuid väsinuna läheb ise puhkama.
Raya on väga energiline pikatirts. Tal on vaja igale poole ronida, kõigiga suhelda, kõike uurida ja ka söögi peab tema esimesena kätte saama. Kui miskit ei meeldi, siis võik ka valjuhäälselt protestida. Samas meeldib talle sülle rohida ja väsinuna inimese kõrval püsida. Julge plika on Raya. Ta on kõige väiksem tüdruk ja anatoomiliselt madalama käpaga.
Gängsu Rocky on olnud üsna leebe iseloomuga. Hoiab väga inimese ligi ja tahab suhelda pigem inimese, kui teiste kutsikatega. Samas on ta väga mänguasjadest huvitatudja osaleb mängudes. Rocky on kõige väikse kutsikas, kuid endale ta liiga teha ei lase. Teda teeb eriliseks ka sügav pilk ning must käpp.
Välk on väga ettevõtlik kutsikas, kellele meeldib väga teistega maadlusmängu mängida ja selles ka vahel domineerida. Tema endale liiga teha ei lase. Jookseb kiiresti. Mängib innukalt ja on tugeva toidumotivatsiooniga.
Ruby on šarmikas kuid väga energiline tüdruk. Tal on poolmaskiga pea, mis teeb ta väljanägemise eriliseks. Ruby mängib hea meelega nii teiste kutsikate kui ka inimesega. On julge ja tähelepanelik.
Rosie on mõtlik ja üsna iseseisev kutsikas. Talle meeldib hetkel omaette maailma avastada. Ta näib rahulikum kui teised, kuid kui mölluks ja mänguks läheb osaleb ta hea meelega. Väga hea söögimotivatsiooniga ja muidugi mängib ka.
Mürakarudest kutsikate pildistamine on väga raske ettevõtmine. Sajast kaadrist saad vaid mõne enam-vähem arvestatava pildi. Mälestuseks ja arendgu fikseerimiseks sobivad, ma loodan, ka kodukootud telefoniga tehtud fotod kenneli kodulehel jagamiseks. Pildid on tehtud 17.08.