kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND J - BUCKIS + ELLIE


J-peakonna vanemad on Buckis ja Ellie.
Buckis on Leedu Ultra kenneli kasvandik tasakaalukas siledakarvaline pruunide märgistustega väike isane (27 cm). Buckis on temperamentne, head tüüpi, madalama käpaga, terve ja üsna sõnakuulekas isane. Tal on väga hea sugupuu. Buckis on saanud näitustel suurepäraseid hindeid. Buckisel on kontrollitud silmad ja põlved (PL 0/0) ning ta on vaba jrt'le omastest geneetilistest haigustest oma vanemate järgi.

Ellie on meie kenneli kasvandik. Ellie ametlik nimi on Engel, sest ta seljal on ingli tiibasid meenutavad märgistused. Ellie on väike ja armas, samas käivitub ta teatud olukordades, nagu terjer ikka. Turjakõrgus on 26 cm. Ellie on terve koer. Talle on tehtud geenitestid ja ta on vaba tõuomastest (LOA, SCA, JBD, PLL ja DM) pärilikest haigustest. Ellie silmad ja põlved on korras.
Ellie sugupuu ja tulemused leiab EKL tõuregistrist.
Ellie on atesteeritud teraapiakoer, kes käib igapäevaselt koos oma terapeudist perenaisega tööl ja abistab erivajadustega lapsi.


SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
Ellie beebid sündisid 10. novembril 2021. Pesakonnas on kolm isast ja kaks emast kutsikat. Poegimine läks hästi. Ellie on hoolitsev emme ja beebid kosuvad kenasti. See on siledakarvaliste pesakond.
Esimesena sündis kl 8.12 valge pruuniga tüdruk sünnikaaluga 189 gr. Teisena sündis kl 9.42 suur tricolour ehk kolmevärviline poiss sünnikaaluga 237 gr. Kolmandana sündis kl 10.08 väike kolmevärviline poiss sünnikaaluga 171 gr. Neljandana sündis kl 11.30 valge pruuniga poiss sünnikaaluga 194 gr. Viiendana sündis kl 13.46 kolmevärviline tüdruk sünnikaaluga 207 gr.
Kutsikad on ühenädalased. Silmad on veel kinni, kuid kaalust on kõik tublisti juurde võtnud. Valge pruuniga tüdruk on 315 gr, trikikas suur poiss on lausa 408 gr, trikikas väike poiss on 303 gr, valge pruuniga poiss 298 gr ja trikikas tüdruk 338 gr.
Beebid on oma olemisega rahul, kuid võrreldes eelmiste sügisbeebidega on nad veidi häälekamad ja püsimatud. Nende pil
distamine ka nädalaselt on suur väljakutse. Ka täiskõhuga otsivad nad mõnusat kohta emme või õe-venna külje all ning omaette poseerimine ei tule kõne alla. Ellie on tähelepanelik emme. Hoolitsust jagub kõigile beebidele.
Beebid on 2,5-nädalased ning kasvavad ja arenevad väga kiiresti. 25.11 olid kaalud väiksemal 530 gr ja suuremal 680 gr. Silmad on lahti. Esimesed vaaruvad sammu tehtud. Pisikesed on ärkvel olekul jutukad, mõni oskab juba uriseda. Beebid juba suhtlevad omavahel, esimesed kohmakad hammustamismängud tehtud. Kuid beebide põhitegevus on veel söömine ja tudumine.
Kutsikad hakkavad juba koera nägu minema. On aeg hakata neile nimesid mõtlema. Oldywell pesakondade nimedes on traditsiooniliselt ühine tunnusnimi, mis algab pesakonna nimetähega. J-pesakonna armastusväärsete kutsikate ühisnimeks saab Je T'aime.
Kutsikad on neli nädalat täis. Pooleteise nädalaga on nad tublisti arenenud. Kutsikad liiguvad reipalt ja juba kindlal sammul mööda elamist ringi. Huvi pakuvad erinevad mänguasjad ja müramismängud üksteisega. Beebid on üsna jutukad.
Põhitoiduks on veel emme piim, kuid lisatoiduna hakkasid nad paar päeva tagasi saama veiseliha. Liha maitseb väga hästi :) Varsti lisandub menüüsse ka kohupiim vutimunaga. Neljanädalaselt sai tehtud ka esimene ussirohukuur. Kutsikatel hakkavad tekkima nimed. Iga kutsikas on omapärane nii välimuselt kui ka iseloomult. Nimi peab kutsikale sobima. Nimede valikul teen koostööd ka kutsika tulevase omanikuga.
Valge pruuniga tüdruk saab nimeks Jasmin. Jasmin on väga oma emme Ellie moodi. Tema kaal 4-nädalaselt on 819 gr.
Tricolour suur poiss kaalub 916 gr. Nime peale veel mõtleme, kuid esimene mõte oli Jackpot, sest ta kukkus jõuline ja tegus välja ja seljal on kaks armsat musta laigukest (ing. spot). Suur poiss on broneeritud.
Tricolout väike poiss ei püsi üldse paigal on ja temale mõtlesime esialgu nimeks Jojo. Tema kaal on hetlek 786 gr.
Valge pruuniga poiss on tricolour poisiga sama kaalu 786 gr. Ta on asjalik ja tähelepanelik. Tema nimeks saab Jasper. Jasper on oma kodu leidnud.
Tricolour tüdruk on hea suhtleja. Tema nimeks saab Jetta. Ta kaalub neljanädalaselt 860 gr. Jettal on kodu olemas.
Beebid on ühekuused ja väga tegusad! E-pesakonna kolme õe kutsikatest J-pesakonna kutsikad arenevad kõige kiiremini, on väga julged pontsud. 5-nädalaselt on kaalud järgmised: Jasmin 1177 gr, Jackpot 1422, Jojo 1172 gr, Jasper 1120 gr ja Jetta 1306 gr. Beebid on üsna jutukad. Mängu ja lusti jagub mitmeks tunniks, kuni kosutav uni jalust maha võtab. Väikesed oskavad uriseda, haukuda, maadelda, turnida, sikutada, jooksusammudki on juba üsna kindlad. Söövad hea meelega veise, kalkuni ja lambaliha. Liha on lemmik! Kohupiim vutimunaga läheb ka hästi peale. Emme Ellie hoolitseb oma beebide eest suurepäraselt.
Aastalõpp on alati kiire aeg. Kutsikad on kasvanud ja võtnud tublisti kaalust juurde. Nad on väga julged ja hakkajad tegelased. Kuuendal ja seitsmendal nädalal on saanud kutsikad käia õues lumes sumpamas, autoga sõitmas, erinevate kodus elavate koertega suhelda, erinevaid helinaid ja kolinaid kuulda, oma nime harjutada ja palju muud. Kõigil beebidel on suurepärane mängumotivatsioon ja ülihea söögiisu.
Seitsmenädalased kutsikad on vaktsineeritud ja kiibid paigaldatud. Aasta eelviimasel päeval lähevad kõik armsad J-pesa kutsikad oma uutesse kodudesse.
OLDYWELL JE TAIME JASMIN (tõuregistri link) kodu on Viljandimaal Peetri ja Anne-Liis peres.

OLDYWELL JE TAIME JACKPOT (tõuregistri link) aka Snoopy kodu on Harjumaal Siim ja Kristi peres.

OLDYWELL JE TAIME JOKKER JOJO (tõuregistri link) on nüüd pealinnlane ja Elab Anna-Liisa ja Hannese peres.

OLDYWELL JE TAIME JASPER (tõuregistri link) elab Tallinnas Sigridi ja Janise peres.

OLDYWELL JE TAIME JETTA (tõuregistri link) elab Tartus Margiti ja Martini peres.