kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND I - SAMY + ENERGY

I-peakonna vanemad on Samy ja Energy.
Samy on Valgevene Larki Online kennelist pärit  väga energiline väike isane (26 cm). Ta on väga head tüüpi, ilusa peaga siledakarvaline valge pruuniga koer. Samy on hea iseloomuga ja väga temperamentne seiklushimuline isane. Samyl on suurepärane sugupuu. Samy on näitustel saanud kõrgeid hindeid. Samy on terve. Tal on kontrollitud silmad ja põlved (PL 0/0) ning ta on prii jrt'le omastest geneetilistest haigustest oma vanemate järgi.
Energy on meie kenneli kasvandik. Energy on (nagu nimigi ütleb) väga aktiivne ja mänguhimuline koer. Samas on ta kodus koos oma perega täis hellust nunnupall. Energy on siledakarvaline tricolour. Turjakõrgus on 30 cm. Ennü on terve koer. Talle on tehtud geenitestid ja ta on vaba tõuomastest (LOA, SCA, JBD, PLL ja DM) pärilikest haigustest. Energy silmad ja põlved on korras.
Energy sugupuu ja näituste tulemused leiab EKL tõuregistrist.
Energy harrastab koos oma perenaisega agilityt.

SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
I-pesakonna kutsikad aulustasid ilmale tulekut 21.09 hilisõhtul ja 22.09 öösel olid kõik kuus uut ilmakodanikku sündinud. Energy oli tubli ning poegimine sujus hästi. Pesakonnas on kuus tervet beebikutsikat: kaks isast ja neli emast kutsikat. Kõik kutsikad tulevad 99% siledakarvalised. Värvuselt on viis valged pruuniga ning üks tricolour. Märgistused peas ja kehal on väga kenad.
Esimestena sündis 21.09 kl 23:46 valge pruuniga klassikaliste märgistustega tüdruk sünnikaaluga 190 gr.
Teisena sündis 22.09 kl 0:17 valge pruuniga ja laikudega kehal poiss sünnikaaluga 176 gr.
Kolmandana nägi ilma kl 0:36 valge pruuniga klassikaliste märgistustega ja kuldsete põselaikudega tüdruk sünnikaaluga 185 gr.
Neljandana sündis kl 0:45 valge kehaga ja pruuni sümmeetrilise maskiga poiss sünnikaakluga 186 gr.
Viiendana sündis kl 1:09 valge pruuniga ja ühe laigiga kehal tüdruk sünnikaaluga 184 gr.
Kuuendana sündis kl 1:33 tricolour tüdruk sünnikaaluga 190 gr.
Sünnikuupäevaks läheb kõigil kutsikatel kirja 22.09.2021.
Beebid kosuvad kenasti ja iga päev võtavad kaalust juurde ühtlaselt. Energy on väga hoolitsev emme. Allpool pildid 24.09.21.
Teine nädal jookseb. Homme saavad beebid kahenädalaseks. Kutsikatel läheb kenasti. Nad on väga rahulolevad ja võtavad tublisti kaalust juurde.  Kaal on kutsikatel 402-448 gr. Energy hoolitseb oma beebide eest väga hästi. Emme tunneb ennast suurepäraselt, on mänguhimuline, soovib juba minna pikematele jalutuskäikudele ja loomulikult on väga hea isuga.
Selle pesakonna kutsikate kohta võib öelda säravad, sest märgistused on erksad, ilusate värvitoonidega ja piisavad. Seetõttu tuleb pesakonna kutsikate ühisnimeks prantsuskeelne sõna Illumine.
Kutsikad on viienädalased. Beebidel on läinud väga hästi. Nad on kosunud ja kaalu on kõigil tublisti juurde tulnud. Pisem tüdruk kaalub 825 gr ja suurim poiss on 967 gr. Viienädalaselt on beebid väga tegusad ja julged: nad vallutavad tube ja on tutvunud kõigi neljajalgsete maja elanikega. Inimeste üle on rõõm suur ja mõni tegelane tunneb juba oma nimegi. Beebid saavad alates neljandast elunädalast lisatoitu, milleks on liha ja kohupiim vutimunaga.  Emme Energyle väga meeldib beebidega mängida. Beebid õpivad sikutama, mänguasju suus tassims, üksteisega mürama ja juba tulevad esimesed kiiremad jooksusammud ja hüppeliigutused. Kõigil on nüüd nimed ka olemas. Sünnijärjekorras on nad: Illusion (Illu), Inscape (Ints), Izy ehk Kuldpõsk, Impuls, Iris ja Ivy.
Ametlikult kõlavad nimed järgmiselt:
Oldywell Illumine Illusion
Oldywell Illumine Inscape
Oldywell Illumine Izy
Oldywell Illumine Impuls
Oldywell Illumine Iris
Oldywell Illumine Ivy
Kutsikad on kuuenädalased. Mängutuurid võtavad aina hoogu: palli veeretamine, esemete suus tassimine, närimine, jooks jpm vahvaid mänge. Üllatavalt korralikud beebid on: söövad, mängivad ja soovivad minna oma pessa tuttu. Keegi ei nuta, kui aedikusse jätta. Tundub, et nad on üsna rahul oma olemisega.
Lisaks tutvuvad beebid erinevate helide, pindade ja uute inimestega. Oma pere koerad on kõik juba hästi tuttavad. Kutsikad on mänginud kolisevate pudelite veeremise mängu, aardeotsimist "tehisurust" ehk paberkotist ja karbist. Mõni beebi tunneb juba oma nime.
Beebide menüüsse kuulub kohupiim vutimunaga ning kalkuni ja veise liha. Vahel õnnestub ka emme käest süüa saada. Hambakesed on üsna teravad. Küüsi oleme lõiganud juba kolmas kord. Kõik kutsikad lasevad kenasti endaga protseduure teha.
Kaalud 6-nädalaselt: Illusion 1140 gr, Inscape 1200 gr, Izy 1180 gr, Impuls 1260 gr, Iris 1130 gr, Ivy 1180 gr.
Kutsikad on seitsmenädalased. Esimene vaktsiin tehtud. Kutsikad lähevad oma kodudesse juba nädala pärast. Kutsikad on Eesti Kennelliidu registrisse kantud ja kõigil on kodud olemas.
OLDYWELL ILLUMINE ILLUSION aka Iiris (tõuregistri link) elab Tartumaal Mari ja Taneli peres.
OLDYWELL ILLUMINE INSCAPE aka Ints (tõuregistri link) elab Valleni ja Kati peres Abja- Paluojas.
OLDYWELL ILLUMINE IZY (tõuregistri link) - Izy perenaine on Marju ja nad elavad Harjumaal.
OLDYWELL ILLUMINE IMPULS (tõuregistri link) - Impulsi kodu on Tõrvas Vallo ja Kadri perekonnas.
OLDYWELL ILLUMINE IRIS aka Emma (tõuregistri link) elab Võrus koos oma peremehe Peetriga.
OLDYWELL ILLUMINE IVY (tõuregistri link) kodu on Vahuri perekonnas Saaremaal.