kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND M - FONZO + GALA

M pesakonna vanemad on Fonzo ja Gala. M pesakonnal on põnev sugupuu ning esmakordselt on nii isa kui ka ema Oldywell kenneli aretatud kasvandikud. 
Kutsikatest kasvavad suure tõenäolisusega väga aktiivsed innukad terjerid. Need kutsikad vajavad aktiivseid, ettevõtlikke, kogenuid ja/või õpihimulisi, positiivse mõttelaadiga ja kannatlikke omanikke, kes soovivad enda kõrvale teotahtelist ja ustavat sõpra-pereliiget. Välimikult on kutsikad väga ilusate värvilahendustega. M pesakonnas võib olla nii sileda, poolkarmi kui ka karmi karvaga russelleid.

Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo
Kutsikate isa Fonzo isapoolsetes liinides on korralikult tööliini terjerite verd. See tähendab seda, et Fonzo esivanemad on suurepäraste tööomadustega jahikoerad. Neid iseloomustavad tugevad jahiinstinktid, välkkiire reaktsioon, teravus, kiirus ja nutikus. Välimikult on nad kõrgema käpaga. Fonzo emapoolsed liinid on austraalia liinid, millest tulevad heade instinktide, kaasaegsete proportsioonidega, väga inimkesksed aktiivsed terjerid.   
Fonzo on üliaktiivne, kuid väga tark ja kodu hoidev koer. 
Fonzo on hea suuruse ja proportsioonidega russell. Tema turjakõrgus on max 30 cm. Kuna tegemist on üliaktiivse ja liikuva koeraga, siis on ta väga muskliline. Fonzol on tugev terjerlik pea, ilusate õige kuju ja asetusega kõrvadega. Fonzol on ilmekad tumedad silmad. Ta on suurepärane liikuja. Fonzol on näitustel läinud suurepäraselt. Osalesime temaga Eestis kaheksal ametlikul näitusel ja neist kuuel sai ta suurepärase hinde, neljal näitusel oli parim isane 1 ja 2, on olnud tõu parim (TP) ja vastassoo parim (VSP) ning tal on olemas piisav arv serte Eesti väimikutšempioni tiitli kinnitamiseks. Hetkel ootame sobivat aega jahikatse sooritamiseks, mis annab võimaluse tiitli kinnitamiseks.
Fonzo on tegelenud agilityga ning liikumise ja drive poolest on ta selles olnud üsna osav.
Fonzo on siledakarvaline valge mustaga russell. Tal on täiskomplekt hambaid, hambumus on õige. Fonzo on terve ja talle on tehtud kõik vajalikud ja Eestis võimalikud terviseuuringud.

Oldywell Gentle Touch Galaxy
Kutsikate ema Gala on üliarmas, kuid iseloomuga russellipreili. Ta tahab väga olla inimeste seltsis. Ta on tõeline nunnupall. Samas teiste koertega ei pruugi Gala eriti lahke olla, kuid see võib olla tingitud ka sellest, et preili on oma inimperes väga hoitud pesamuna. Gala on mänguhimuline ja rõõmsameelne nutikas koer. Ta on palju rahulikum kui kutsikate isa Fonzo.
Gala on pisike turjakõrgusega max 26 cm. Karva tüübilt on ta karmikarvaline, valge pruunide märgistustega. Galal on väga ilus pea, ilusad väikesed õige kuju ja asetusega kõrvad, pruunid silmad. Galal on korrektne hambumus ja täiskomplekt hambaid. Tal on väga head proportsioonid, ilus topline, väga hea sabaasetus, piisavad nurgad. Gala pole eriti palju näitustel osalenud: ta on käinud kahel näitusel juuniorklassis ning saanud hindeks väga hea ja suurepärane. Samas on Gala sugupuus väga palju välimikutšempioneid ja näituse maailmas lausa kuulsaid koeri. Nt Gala isapoolne vanaisa on WW2015 ehk maailma näituse võitja.
Gala on terve koer, kellele on tehtud kõik tõule vajalikud terviseuuringud. Mõlema kutsikate vanema terviseuuringute tulemused on kantud Eesti Kennelliidu tõuregistri infosüsteemi.


SÜND JA ESIMESED PÄEVAD

M-pesakonna kutsikad sündisid 14.01.2024 päeva teises pooles. Gala poegis rahulikult ja kõik läks sujuvalt. Pesakonnas on viis tervet beebikutsikat: kolm isast ja kaks emast kutsikat. 
Esimestena sündis kl 14.28 valge mustaga poiss kaaluga 207 gr. Tal on seljal propelleri kujuline märgistus ja ta on hetkel pesakonna suurim. Teisena sündis kl 15.20 valge mustaga poiss kaaluga 180 gr. Tal on külgedel sümmeetrilised märgistused nagu vöö.
Kolmandana sündis kl 15.50 tricolour väike tüdruk kaaluga 144 gr. Neljandana sündis kl 16.30 teine tricolour tüdruk kaaluga 178 gr.
Viiendana sündis kl 17.35 tricolour poiss kaaluga 189 gr. Ta on ilusa sümmeetrilise maskiga ja tema pea on väga oma isa moodi.
Kutsikad hakkasid kolmandal päeval kenasti juurde võtma. On aktiivsed imejad. Nende töö lähimate nädalate jooksul on süüa, tududa ja kasvada. Piltidel on kutsikad 4 päeva vanad.
Allpool on kutsikate pildid kolmenädalastena. M-pesakonna kutsikad on väga aktiivsed. Silmad on avanenud, kaalust võteakse tublisti juurde. Magamine, söömine on siiski veel põhitegevusteks.  Gala hoolitseb väga hästi
oma beebide eest.
2. veebruaril kaalusid kutsikad järgmiselt: esimene w/b poiss kaalus 706 gr, teine w/b poiss kaalus 646 gr, esimene tri tüdruk kaalus 523 gr, teine tri tüdruk kaalus 634 gr, kolmas tri poiss kaalus 703 gr.
Kolmenädalased teevad juba esimesi kindlamaid sammukesi ja müravad omavahel. Beebid on väga kena ja silmapaistva välimusega. Oletan, et pesakonnas on nii sileda, poolkarmi ja karmi karvaga kutsikaid. Põnev :)

Kutsikad on viienädalased. Nad on suured asjapulgad, julged, uudishimulikud ja väga aktiivsed. Esimene ussitõrje tehtud. Küünte lõikamine sujub kenasti. Lisaks emme piimala hakkasid beebid saama ka lisatoitu, milleks on toortoit.
Kutsikad on kohe-kohe kuuenädalased. Kutsikate kaalud 20.02.2024: esimene poiss 1246 gr, teine poiss 1129 gr, esimene tüdruk 960 gr, teine tüdruk 1142 gr, kolmas poiss 1264 gr.
Kuitsikad on mänguhimulised ja chillid tegelased. Nad taluvad kenasti uusi olukordi ja helisid, on tasakaalukad.
Hambumus on korras. Söögiisu on väga hea. Kõik kutsikad mängivad mänguasjadega sikutamismängu.
Igal kutsikal on oma iseloom. Esimene poiss hüüdnimega Propeller (märgistuse tõttu seljal) on väga ettevõtlik ja julge tegelane. Ta on ühtlasi ka kõige julgem avastaja. Teine poiss hüüdnimega Vöö (sümmeetriliste märgistste tõttu külgedel) on hetkel kõige tagasihoidlikum. Ta hoiab inimese ligi ja otsib inimesega kontakti. Samas on ta aktiivne mängukaaslane. Kolmas poiss on tasakaalukas ja hetkel mõtliku suhtumisega uutesse olukordadesse. Ta on pesakonna suurim ja võtab asju tasakaalukalt. Kolmandal poisil on ülihea toidumott. Mõlemad tüdrukud on väga tragid. Väike tüdruk on rohkem omaette uitaja ja suurem sünnilt teine tüdruk tahab rohkem inimesega olla. Kõik beebid on väga ilusate värvidega.
Kutsikad on 7,5-nädalased. Kutsikad arenevad suureäraselt. Nad väga hästi kohanevad uute olukordadega ja on väga julged. 8. märtsil käisime loomaarsti visiidil. Kutsikatele paigaldati kiibid ja nad said esimese kompleksvaktsiini. Loomaarsti juures toimetasid kutsikad oma kutsikaaasju ja väike suts ei tekitanud neile erilist muret. Kõik kutsikad kuulutati ametlikult terveteks ja elurõõmsateks! Hambumus kõigil suurepärane.
Kutsikate kaalud 8.03.2024: esimene poiss 1965 gr, teine poiss 1865 gr, esimene tüdruk 1485 gr, teine tüdruk 1765 gr, kolmas poiss 2075 gr.
Tundub, et kõik kutsikad jäävad siledakarvalisteks.
Kutsikad on nüüd saanud ka ametlikud nimed ja nagu ikka iagl nimel on oma ähendus ja lugu.
Poisid:
esimene valge mustaga poiss on Oldywell Mainstorm Morrisey hüüdnimega Morri,
teine valge mustaga poiss on Oldywell Mainstorm Matrix hüüdnimega Trix,
kolmas tricolour poiss on Oldywell Mainstorm Maroon hüüdnimega Maru,
Tüdrukud:
esimene tricolour tüdruk on Oldywell Mainstorm Miracle hüüdnimega Mira,
teine tricolour tüdruk on Oldywell Mainstorm Mystique hüüdnimega Pimu.
14.03.24 seisuga on M-pesakond kantud Eesti Kennelliidu registrisse.

Mainstorm pesakonna kutsikad kaheksanädalaselt

Oldywell Mainstorm Morrisey (Morri) on väga ettevõtlik, mänguhimuline ja tegus isane kutsikas. Ta on väga hea ja julge suhtleja. Ta on kõigist pesakonnakaaslastest kõige jutukam ja kui sa räägid temaga, siis ta suhtleb vastu. Kutsikas on väga aktiivne ja elurõõmus. Morril on väga hea mängumott ja toidumotivatsioon. Morri on šikk valge mustaga poiss ja ta jääb kõigi eelduste kohaselt sileda karvaga.
EKL tõuregistri link


Oldywell Mainstorm Matrix (Trix) on samuti julge, aktiivne ja mänguhimuline isane kutsikas. Mustaga vennad on olnud lahutamatud sõbrad ja kaaslased. Trix õpib kiiresti ja ka temal on väga hea toidu- ja mängumotivatsioon.
EKL tõuregistri link
Trix elab Harjumaal Tabasalus koos oma perenaise Merlega.


Oldywell Mainstorm Maroon (Maru) on kõige suurem pesakonnas kolmevärviline isane kutsikas. Tema nimi tähendab ka vabaduse armastust. Maru on kutsikana seltsiv teiste koertega, väga inimesele orienteeritud. Maru mängib kenasti ja tal on tohutu toidumotivatsioon.
EKL tõuregistri link
Maru elab Tallinnas Andrese ja Aive perekonnas.


Oldywell Mainstorm Miracle (Mira) on kõige väiksem pesakonnas kolmevärviline emane kutsikas. Mira on nagu väike ilmelaps. Ta on väga hea närvikava, rahuliku ja positiivse ellusuhtumisega enesekindel kutsikas. Uutes olukordades on ta julge ja kohaneb kiiresti. Samas temas on palju särtsu ja ettevõtlikkust. Miral on olemas nii toidu- kui ka mängumott. Mira teeb hea meelega koostööd inimesega.
EKL tõuregistri link
Mira elab Haapsalus Erika ja Ingemari perekonnas.


Oldywell Mainstorm Mystique (Pimu) on väga inimesele orienteeritud mänguhimuline ja positiivne kolmevärviline
emane kutsikas. Ta on tasakaalukas. Ta sööb ja mängib hästi. Teda on kerge treenida. Uutes olukordades on Pimu veidi ettevaatlikum kui õde, kuid kohaneb kenasti ja suhtleb, sööb ja mängib eri keskondades.
EKL tõuregistri link
Pimu elab Soomes Vaasa linnas Miia ja Tommi perekonnas.