kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND G - JANGO + DARCY

G-peakonna vanemad on Jango ja Darcy.
Jango on Tšehhist pärit temperamentne, kuid sasmas nummi poiss. Jango vanemad on rahvusvahelistel koertenäitustel tituleeritud koerad. Nt multitšempionist isa on võitnud aastal 2015 Word Winner maailmanäituse! Lisaks kenale välimusele, heale anatoomiale on Jango tõelise terjerliku iseloomuga ja heade tööomadustega. Jango on tegelenud agilityga, sooritanud rebaseuru jahikatse III järgule. Jango on terve ja rõõmameelne koer.
Darcy on meie kenneli kasvandik. Darcy on väga hea koer! Imetlen tema rõõmsameelsust, oskust läbi saada teiste koertega, terjerlikku särtsu ja loomulikke instinkte. Ta on kuulekas, mänguhimuline ja õpib kiiresti. Darcy on väike nagu tema ema Elly ja tšempionitest vanaemad Endy ja Gaya. Darcy on terve koer, kes naudib koos oma perega kodukoera aktiivset elu.


SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
 G-pesakonna kutsikad sündisid 25.07.2020 hilisõhtul. Poegimine läks kenast ja kiirelt. Pesakonnas on kolm isast kutsikat ja üks emane kutsikas. Hetkel tundub, et kutsikad tulevad valged pruuniga. Pruuni toonid on kutsikatel küllaslikud: kuldsest kastan- ja tumepruunini.  Viimasena sündinud poiss tuleb kõikide eelduste kohaselt tricolour. Pesakond on ühtlane ja kõik kutsikad tunnevad end hästi. Esimeste päevade põhitegevuseks on söömine ja tudumine. Hoolitseval emmel läheb ka kenasti.
Esimesena nägi ilmavalgust 22:34 ilusa maskiga ja sabarõngaga poiss sünnikaaluga 174 gr.
Teisena vupsas maailma valge pruuniga tüdruk sünnikaaluga 182 gr. Sünniaja fikseerimisega läks kiireks, aga kirja sai 22:39.
Kolmandana sündis 22:51 kuldne poiss sünnikaaluga 185 gr.
Ja neljanda üllatusmõmmina sündis 23:40 tume poiss sünnikaaluga 199 gr.

Gentle Touch pesakonna kutsikad on saanud kahenädalasteks. Kõik kutsikad on nagu väikesed mõmmid, üliarmsad ja rahulikud karvapallid.  Kutsikate kaal 10. augustil on esimesel poisil 640 gr, teisel poisil 688 gr, kolmandal poisl 708 grammi ja tüdrukul 704 gr. Silmad on kõigil avanenud ja isegi esimene küüntelõikus sai tehtud. Ninnudel on üliarmsad pigmenditäpid, karv läigib. Esimesed sammud on tehtud. Darcy on ülihoolitsev ema.
Beebide pildid 12.augustil. Iga päev tuleb juurde uusi tegevusi. Juba vaikselt hammustavad oma käppasid ja pesakonnakaaslasi, urravad ja teevad erinevaid piiksuhääli. Kaal aina kasvab ja on kõigil juba tublisti üle 700 grammi. Sammud muutuvad üha kindlamaks. Nüüd kui kutsikaga rääkida, siis juba liigutab kõrvasid ja kuulab :)
15.augusti hilistundidel saavad kutsikad 3-nädalasteks. Kõigi kutsikate kaal on 800 grammi ringis. Esimesed mängu liigutused ja sabaliputused on juba tehtud! Pildid on tehtud 13.augustil.
23. augustil on kutsikad neljanädalased. Kutsikad vudivad juba üsna kindlalt toas ringi. Oskavad mängida mänguasjadega sikutamist ja jälitamist. On tutvust teinud erinevate inimestega, väikeste ja suurtega, ning mõne perekoeraga. Ronivad rõõmsalt sülle. Urravad ja teevad auh. Samas on see üsna rahulik pesakond. Kui kõhud täis ja mängud müratud, tuduvad nagu inglikesed.  Ka teine küüntelõikus möödus väga rahulikult. Nüüd on ka liha maitstud.
Kutsikatel on nimed olemas. Väike poiss on Griffin-Hugo ehk Muinasjutuline Monster Hugo (Welsh - From Gryphon - A Fabled Monster). Ta on väike, aga hakkaja poiss. Tahab hirmsasti kõigiga suhelda. Sabaliputamine ei lakka. Julge ja mänguhimuline.
Tüdruku nimeks sai Galaxy. Ta on võluva näoga, tragi plikatirts. Galaxy hüüdnimeks võib olla Gala, mis skandinaavia päritoluga keeltest tähendab lauljat. Galaxy on veetlev nagu üks staar peabki olema.
Kolmas poiss sai nimeks Goldwine ehk Kulla Sõber ( An Old English name meaning golden friend). Goldwine on hetkel kõige aktiivsem kutsikas pesakonnas. Ta on tugev ja enesekindel. Nagu terjer ikka, peab saama oma tahtmise. Goldwine on kõige rohkem oma isa Jango moodi.
Tume poiss sai nimeks Georg. See on rahvusvaheline nimi, mida saab hääldada nii eestipäraselt kui ka inglisekeelsena. Georg oli sündides kõige suurem poiss ja iseenesest tekkis talle hüüdnimi Žorik. Ja ta ongi selline stabiilne, heatahtlik beebi.
Gentle Touch pesakonna kutsikad on ühekuused! Kutsikad on mänguhimulised ja väikesed hambad on juba suus täitsa olemas. Beebid söövad hea meelega liha ja beebidele mõeldud leotatud krõbinaid. Samas emme piimast ei ütle ära keegi :) Sikutamis ja tagaajamismängud mänguasjadega on juba tavaline tegevus. Müratakse nii üksteise kui ka emmega. Inimesega on väga hea kontakt. Kutsikad on saanud kohtuda teiste noorte ja vanade, suurte ja väikeste perekoertega. Taluvad igasugu helisid ja said suhelda mitme inimpõnni ja teismelistega, rääkimata erinevatest meid külastanud täiskasvanutest.
Ühekuusete kutsikate kaal on: Griffin 1128 gr, Galaxy 1179 gr, Goldwine 1240 gr, Georg 1161 gr.
26.augustil sai antud esimene ussirohi. Ussirohi ei maitsenud kellelegi, kuid Georg võttis asja stoiliselt ja oli teistele beebidele eeskujuks. Muidugi on kõigil juba ka joogiveekkausid käppapidi käidud ja veemaitse ära proovitud.
Tänaseks on kõigil kutsikatel nimed olemas ja kolmel beebil oma pere ootamas.
29. augustil said beebid viis nädalat täis. Iga päevaga muutuvad väikesed russellihakatised julgemaks ja osavamaks. Ärkveloleku aeg pikeneb ja mänguhimu jätkub pikemaks ajaks. Söögiisu üle me ei kurda. Sotsialiseerimine käib täies hoos: uued inimesed, uued koerad, uued olukorrad, helid ja keskkond. Kenneli kokkutulekul said beebid esimest korda ka õue.
5. septembril said kutsikad kuuenädalaseks. Igapäevased jalutuskäigud, inimestest ja perekoertest sõbrad ning maakoht soodustavad beebide igakülgset arengut. Kutsikad on inimesele orienteeritud. Omavahel mängitakse ikka terjeri moodi. Sel nädalal sai tehtud neljas küüntelõikus ja teine ussirohukuur. Kõigil väikestel terjerìtel on kodu olemas ja paari nädala pärast ootab igaühte oma armastav ja hoolitsev pere.
Kutsikate kaalud kuuenädalaselt: Griffin-Hugo 1600 gr, Galaxy 1570 gr, Goldwine 1830 gr, Georg 1680 gr.
Seda, kas kutsikad tulevad karmi, poolkarmi või sileda karvaga, saame teada alles mõne aja pärast. Hetkel on selge, et Goldwist sirgub karmikarvaline mõmmik.
19.septembrl on kutsikad juba kaheksanädalased ja on valmis oma kodudesse minema. Beebidest on kasvanud hea söögiisuga mänguhimulised ja julged mürglid. Lamamine, kutsumise peale tulek ja varbast võtmise keeld on juba üsna selged. Esimene vaktsiin tehtud, kiibid paigaldatud ja kutsikapakid on valmis.
Trotsides tuult saime ka seisupildid tehtud. Ülielavaid kutsikaid on alati suur väljakutse ilusti seisma saada, aga mõni pilt tuli ikka välja :)
19.09.2020 on ma uues kodus väike Hugo. Hugo elab Elvas ja tema vahva peremees on Raido.

19.09.2020 on ma uues kodus ladygaak Gala. Gala elab Keilas Käroly peres.

19.09.2020 on ma uues kodus kõnekas ja ettevõtlik Goldwine. Goldwine elab Tartus Jaanuse ja Piia peres.

20.09.2020 on ma uues kodus hurmur Georg. Georg elab Pirital Jelena peres.
perepilt tulekul :)