kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND l - BEAM + EIRA

L-peakonna vanemad on Beam ja Eira.

Beam on väike mõnusa temperamendiga väga intelligentne siledakarvaline isane jack russell terjer. Turjakõrgus on 26 cm. Beam sai isaks kuueaastaselt. Beam on kogu selle aja olnud terve koer. Beam koos oma peremehe Andeiga on edukalt harrastanud agilityt. Beam on võistelnud S ja XS suurusklassides. Andrei ja Beam on Eesti Meistrid agilitys! Beam on Eesti agilitytšempion ja kaks aastat järjest 2021 ja 2022 Eesti Parim agilitykoer XS klassis. Beamu ametlikud terviseuuringud, tulemused ja sugupuu Eesti Kennelliidu registris leiad SIIT.

Eira
 on meie kenneli kasvandik. Eira on mõistlik, armas, kuulekas, samas väga temperamentne ja mänguhimuline koer. Eira on siledakarvaline tricolour ja tal on imeilus kolmevärviline mask, mis teeb ta ilme väga kenaks. Turjakõrgus on 29 cm. Eira on terve koer. Talle on tehtud geenitestid ja ta on vaba tõuomastest (LOA, SCA, JBD, PLL ja DM) pärilikest haigustest. Eira ametlikud terviseuuringud, näitusetulemused ja sugupuu Eesti Kennelliidu registris leiad SIIT.

Mõlemad vanemad on terved - seedimine korras, allergiaid ei esine, põlved korras, liiguvad-hüppavad hästi, hambad korras. Eiral tekkisid aasta algul vasakus silmas kaks täpikest, mis viitab punktkataraktile, mis ei mõjuta nägemist ega pruugi silmaarsti hinnangul olla pärilik. Muutuse silmas avastasime alles peale paaritust. Teadmiseks kutsika soovijale! - selle pesakonna kutsikad võivad olla HC kandjad ja aretuseks ma neid ei loovuta, mille kohta tuleb loovutuslepingusse vastav kokkuleppepunkt. Rohkem infot ja selgitusi jagan konkreetsematele soovijatele.


SÜND JA ESIMENE PÄEV
L-pesakonna kutsikad sündisid 14.03.2023 päeva teises pooles. Eira oli väga tubli poegija ning kõik sujus suurepäraselt. Pesakonnas on viis tervet beebikutsikat: kolm isast ja kaks emast kutsikat. Kõik kutsikad tulevad suure tõenäolisusega siledakarvalised ja värvuselt on kõik valged pruuniga. 
Esimestena sündis kl 14:30 valge pruuniga poiss kaaluga 190 gr. Aktiivne tegelane, kes hakkas kohe ringi roomama ja isukalt sööma.
Teisena sündis kl 17 valge pruuniga väike tüdruk kaaluga 160 gr. Juba sündides on tal väikese printsessi ilme.
Kolmandana sündis kl 17:13 valge pruuniga tüdruk kaaluga 177 gr. Tema on kõige valgem armsate märgistustega silmade juures.
Neljandana sündis kl 17:19 valge pruuniga pontsakas poiss kaaluga 195 gr. Tema on ainuke beebi, kelle kehal on pruunid laigud. Kõik teised kutsikad on kehalt valged.
Viiendana sündis kl 17:47 valge pruuniga poiss kaaluga 179 gr. Tema korrapärane mask on sündides tricolour sugemetega, kuid temast kasvab selgelt valge pruuniga russell.
Nädalastel beebidel läheb kenasti. Kõik on kenasti kosunud ja kaalust juurde võtnud: esimene poss kaalub nädalaselt 356 gr, esimene tüdruk - 307 gr, teine tüdruk - 344 gr, teine täppidega poiss - 375 gr, kolmas poiss - 302 gr. Ninad lähevad tasapisi tumedamaks, tekivad nunnud pigmenditäpikesed. Esimene küünte lõikus on tehtud. Emme Eira tunneb ennast suurepäraselt ja sööb eriti isukalt.
Beebid on kahenädlased ja kõigil on silmad avanenud. Kutsikad on rahulolevad ja kosuvad hoogsasti. Kaalud on kahenädalastel järgmised:  esimene poss kaalub 502 gr, esimene tüdruk - 436 gr, teine tüdruk - 465 gr, teine täppidega poiss - 530 gr, kolmas poiss - 427 gr. Beebid teevad juba esimesi sammukesi, kuid põhitegevus on praegu veel söömine ja magamine.
Kutsikatel on nüüd ka nimed olemas.
Esimesena südinud poiss on algusest peale olnud ettevõtlik ja rühib aina eesmärgi poole olgu see emme tiss või lemmik magamiskoht vm. Temal on korralik beebi kaal. Esimese poisi nimeks sai  Lionheart Loco. Loco on lühend sõnast "locomotive" ehk vedur. Samuti tähendab "loco" hispaania keeles hullukest ja russell ongi oma energia poolest heas mõttes hulluke.
Esimesena sündinud väike tüdruk oli juba sündides üliarmas. Tema nimeks saab Luminous Lyrika. Luminous ehk särav, helendav, sest mõlemad tüdrukud on kenad lumivalged elegantsete märgistustega peas.
Teisena sündinud tüdruk on algusest peale paras kaak. Tal on vaja ringi tuuseldada ja ,kui kätte võetakse, protestida. Samas on ta ilusa peaga ja ägedate märgistustega silmade juures. Tema sai oma nime "Star Wars" filmi tegelase printsess Leia järgi. Teine tüdruk on Luminous Leia.
Teisena sündinud ehk täpik poiss on kõige pontsakam, rahulolevam ja enesekindlam. Tal on juba beebina üsna paks karv. Tema sai endale esimesena armastava kodu, kuhu teda väga oodatakse. Täpikpoisi nimeks saab  Lionheart Laky ehk lõvi südamega õnnepoiss.
Viimasena sõndinud poiss on kõige pisem. Talle andis nime Beamu omanik. Sündides oli tal mask, mis meenutas hiinapoissi. Sealt tuligi nimi Ly, mis on vietnami juurtega nimi. Nimel võib olla mitu tähendust, kuid meile on Ly "Lion" eesti keels lõvi ehk julge. Tema täisnimeks saab Lightning Ly ehk välgukiire lõvi.